Rolety idealnie dopasowane

Do stylowych wykończeń wnętrz zaliczane są również idealne udekorowanie okien. Jednym z najnowocześniejszych metod są rolety. Ich wybór jest naprawdę ogromny. Możemy sięgnąć po rolety tekstylne, rolety rzymskie, rolety plisowane lub ostatnio bardzo modne rolety dzień i noc. Ja jednak skupię się dzisiaj na roletach rzymskich.

Rolety rzymskie są połączeniem tradycyjnych firanek wraz z roletą okienną. Mamy możliwość wyboru różnych tkanin w różnych kolorach i wzorach. Tkaniny mogą być lekkie, przewiewne, jak również grube, przypominające zasłony. Dzięki czemu mogą być unikalne, niepowtarzalne i przykuwające uwagę. Zaletą jest dopasowanie do każdego rodzaju wystroju wnętrza.

Charakterystyczne jest umieszczenie pręcików usztywniających, dzięki czemu zwinięte rolety układają się w proste fałdki i równolegle do siebie. Na całej długości wplecione są łańcuszki, dzięki którym jest możliwe zwijanie rolety do góry, jak w tradycyjnych okiennych. Mocowanie jest możliwe na trzy sposoby: do ramy okiennej, do ściany nad oknem oraz suficie. Możliwy jest również wybór rolet na szelkach, które można zawiesić także na karniszach.

Dodatkowo można zastosować linki napinające, które pozwalają na równoległe utrzymanie się rolety, np. podczas otwierania okien. Są idealnym rozwiązaniem w dużych pomieszczeniach, jak i małych, gdzie nie ma możliwość zawieszenia karnisza i tradycyjnych firanek. Zaletą jest również łatwość w czyszczeniu. Można ściągnąć roletę, wyjąć pręciki usztywniające i prac w pralce w odpowiednich warunkach. Do najczęściej wybieranych zaliczają się także rolety plisowane, czyli popularne plisy.

Bez względu czy zdecydujemy się na zwykłe rolety czy którąkolwiek z innych odmian, czyli rolety rzymskie, rolety plisowane lub rolety dzień noc, zawsze warto postawić na produkty wykonane na wymiar. Będzie to gwarancją idealnego dopasowania do każdego wymiaru okna.

Poznaj już dziś: Rolety Krakżal Kraków