Przewóz zwłok z zagranicy

Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej wielu naszych obywateli zdecydowało się na emigrację zarobkową do krajów członkowskich. Oprócz lepszej płacy za wykonywaną pracę oraz wyższego standardu życia związane jest to jednak również z trudnościami jakie mogą nas tam spotkać.

Niestety podczas wykonywania zleconych zadań czy w trakcie codziennych czynności zdarzają się wypadki, podczas których nie tylko możemy odnieść poważne obrażenia, ale także stracić życie. Na wyjazd tego typu coraz częściej decydują się osoby w wieku pięćdziesiąt plus, które obarczone są większym ryzykiem chorób przewlekłych czy nawet nowotworowych.

Najgorszym scenariuszem, który może spotkać każdego, jest śmierć obywatela poza granicami jego rodzimego kraju, co dla jego rodziny oznacza ogromne koszty związane ze sprowadzeniem ciała zmarłego do ojczyzny. Dodatkowo wiąże się to ze spełnieniem całego szeregu kryteriów wyznaczonych przez standardy europejskie. Przewóz zwłok z zagranicy może nastąpić poprzez transport drogą lądową, bądź powietrzną. Istnieje również możliwość kremacji oraz transportu prochów, proces ten jest najtańszym z rozwiązań.
Ogromnym plusem jest to, że rodzina zmarłego nie pozostaje sama z tym problemem. Jest bowiem wiele profesjonalnych firm zajmujących się pomocą w szybkim załatwieniu tego typu spraw. W swojej ofercie, oprócz samego przewozu zwłok oraz zezwolenia z urzędów polskich, wyrabiania dokumentów zagranicznych, konsularnych przepustek dla zwłok i prochów, tłumaczenia aktów zgonów i innych dokumentów czy odpraw granicznych, celnych oraz sanitarnych, oferują również pomoc doświadczonego psychologa, tłumacza oraz radcy prawnego. Przedsiębiorstwa te działają także poza granicami Unii Europejskiej, jednak powoduje to zwiększenie ostatecznej ceny takiej usługi.

Zobacz też: Przewóz zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy