Bezpiecznie jak w rożku!

Kiedy na świecie pojawia się malutki człowiek niemal zawsze mamy ochotę wziąć go na ręce, poprzytulać, nosić, chodzić. Nie zawsze jednak potrafimy, nie mamy wprawy, mimo wszystko boimy się, by nie wyrządzić dziecku krzywdy.

Wiadomo, że słabiutki jeszcze kręgosłup wymaga odpowiedniego podparcia. Nic tak go nie zapewni jak odpowiednio dobrany rożek dla noworodka. Najlepiej, gdy jest on usztywniany specjalną pianką lub matą kokosową. Spełnia on wówczas kilka ważnych funkcji: podczas noszenia dziecka, przewijania poza domem (opatrzony w specjalny podkład sprawdzi się w każdej niespodziewanej sytuacji), zabawy z dzieckiem na podłodze. W gorące dni taki rożek dla noworodka albo rożek dla niemowląt świetnie sprawdzi się w roli kołderki.

Czy rożek dla niemowląt w ogóle jest potrzebny? Oczywiście. Kiedyś babki szczelnie owijały dzieci w pieluszki tetrowe, robiąc z nich swoisty kokon. W jakim celu? By uspokoić dziecko. Skąd taki pomysł? Otóż w życiu płodowym dziecko przebywa w ciasnym brzuchu matki. Ograniczona swoboda ruchów nie jest żadną krzywdą dla dziecka. Daje mu poczucie bezpieczeństwa. Tę rolę po narodzinach przejmuje rożek dla noworodka. Można nim szczelnie owinąć dziecko, ograniczyć ruchy i dać namiastkę mieszkania w brzuchu mamy.

Senna-sowka.pl ma w ofercie rożki dla noworodków, rożki dla niemowląt. Są usztywniane, z wkładem kokosowym, oraz miękkie. Wiązane lub zapinane. Wypełnione miękkim minky lub bawełenką. Do rożka można dokupić poduszeczkę w odpowiednim wzorze i kolorze.

Zobacz też: Senna Sówka | Rożek dla niemowląt