Bezpieczna pościel dla malucha

Maluch zasługuje na wszystko co najlepsze, więc rynek „wyprawkowy” z roku na rok działa coraz prężniej. Poza coraz wygodniejszymi i ładniejszymi wózeczkami w sklepach pojawiają się piękne ubranka, akcesoria oraz zabawki, które są piękne i funkcjonalne. Wśród przedmiotów wystawionych na sprzedaż jest także komplet pościeli do łóżeczka dedykowana najmłodszym.

Taka pościel dla niemowląt odznacza się wyjątkowym dbaniem o jakość i bezpieczeństwo użytkowania. W renomowanych sklepach komplety są wyprodukowane z najlepszych tkanin posiadających atest. W konsekwencji klient dostaje produkt, który jest wyjątkowo miękki w dotyku, a jednocześnie bezpieczny dla dziecka. Ma to szczególne znaczenie u noworodków, których tkanki nie mają jeszcze odpowiedniej odporności mechanicznej.  Skóra malucha powinna być zabezpieczona przed urazami już od pierwszych chwil życia i jest to ważniejsze niż to jak wygląda dany komplet.

Oczywiście ładniejsze są kolorowe komplety pościeli niż jednolite białe, ale najważniejsze jest to, by były uszyte bawełny, perkalu, ewentualnie satyny. Wśród rodziców największe uznanie zyskała jednak pościel bawełniana, która łatwo się pierze i jest komfortowa w użytkowaniu. Satyna jest materiałem bardziej luksusowym, lecz nie zawsze dobrym wyborem np. na zimę.

Ważne jest także to, by pościel dla niemowlaka była starannie wykończona. Jest to związane z kwestiami bezpieczeństwa, ponieważ dziecko potrafi zakręcić cienką nitką dookoła paluszka i spowodować martwicę tkanek. Zbyt słabo wszyte guziki mogą być oderwane i połknięte. Właśnie dlatego najlepiej, by poszewki na poduszkę i kołderkę, były bez guzików, a nawet suwaków. W końcu w głównej mierze powinno się brać pod uwagę dobro dziecka.

Zobacz też: Biała pościel dla niemowląt | SzwalniaSnów